Karboksyterapia

Karboksyterapia

Karboksyterapia, to nowoczesny zabieg polegający na precyzyjnym aplikowaniu śródskórnie lub podskórnie medycznego dwutlenku węgla. Gaz rozchodzący się równomiernie pod skórą rozszerza naczynia krwionośne, poprawia odżywienie i dotlenienie tkanek.

Karboksyterapia może zapewnić skuteczne efekty w zabiegach mających na celu likwidację cellulitu, nadmiaru tkanki tłuszczowej, rozstępów, łuszczycy i wiotkości.

Infuzja CO2 prowadzi do zwiększonego przepływu krwi, tlenu i składników odżywczych do leczonego obszaru oraz poprawy mikrokrążenia i odnowy komórek.  Zabieg powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych oraz poprawę krążenia krwi – następuje odżywienie oraz dotlenienie tkanek. Skóra reaguje delikatnym stanem zapalnym, który aktywuje produkcję kolagenu i elastyny. Proces przebudowy rozpoczyna się zwykle już po pierwszym zabiegu i trwa do kilku tygodni po zakończeniu serii zabiegowej. Włókna kolagenowe obkurczają się, poprawia się mikrokrążenie a skóra staje się bardziej gładka oraz sprężysta.

Metoda charakteryzuje się małą inwazyjnością i wysokim poziomem bezpieczeństwa. Zaletą zabiegu jest brak trwałych uszkodzeń skóry oraz nie występuje ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych. Nie wymaga żadnego okresu rekonwalescencji, bowiem po zabiegu możemy śmiało wrócić do swoich codziennych obowiązków.

- rewitalizacja okolicy oczu - worki i cienie pod oczami, zmarszczki statyczne oraz poduszeczki tłuszczowe okolic oczu
- opadające powieki
- zmarszczki skóry twarzy, szyi i dekoltu
- regeneracja i rewitalizacja skóry
- wiotkość skóry twarzy
Cienie pod oczami zwykle są spowodowane słabą cyrkulacją krwi w tym obszarze, a przyczyną worków często są obrzęki. Usuwanie cieni pod oczami jest zabiegiem poprawiającym wygląd dolnej powieki, w której występuje zaburzenie mikrokrążenia. Dwutlenek węgla powoduje silne rozszerzenie naczyń krwionośnych oraz stymuluje tworzenie się nowych. Dzięki temu w obszarze poddanym terapii, zwiększa się przepływ krwi oraz transport substancji odżywczych i tlenu. Dodatkowo stymulowana jest produkcja kolagenu, dzięki czemu poprawia się ogólna kondycja skóry. Liczne badania kliniczne, potwierdzają skuteczność tej metody w redukcji cieni pod oczami na poziomie 90%.
Częstotliwość zabiegów: co 7 dni-10 dni
Karboksyterapia pobudza naturalne mechanizmy regeneracji skóry, przede wszystkim produkcję kolagenu. Efektem jest zmniejszenie zmarszczek i zwiększenie jędrności skóry. Dzięki zwiększeniu przepływu krwi skóra jest zregenerowana i odżywiona. Ponadto podanie dwutlenku węgla wpłynie znacząco również na redukcję „kurzych łapek”, poprzez rozerwanie połączeń między poziomymi warstwami skóry i wywołaniem kontrolowanego stanu zapalnego, dojdzie do stymulacji produkcji kolagenu i elastyny.
Częstotliwość zabiegów: jeden zabieg co 3-4 tyg.
- cellulit
- redukcja tkanki tłuszczowej
- blizny i rozstępy
- brak elastyczności skóry ramion, nóg i brzucha
- zwiotczenie skóry po ciąży i utracie wagi ciała
- wzmocnienie cebulek włosów – ograniczenie wypadania włosów
- idealny po zabiegu liposukcji
- dłonie - regeneracja skóry
Karboksyterapia jest również idealnym sposobem do walki z cellulitem. Komórki tłuszczowe są bardzo wrażliwe na karboksyterapię. Wprowadzony do tkanki tłuszczowej dwutlenek węgla częściowo przekształca się w kwas węglowy, który uszkadza błony komórek tłuszczowych. Skutkuje to uruchomieniem lipolizy (rozpad tłuszczu).
Zwiększone ukrwienie w obszarze zabiegowym nasila drenaż limfatyczny, poprawia metabolizm i przyspiesza wydalanie uwolnionego tłuszczu. Karboksyterapia prowadzi do zmniejszenia liczby komórek tłuszczowych i wymodelowania sylwetki.
Dodatkowo obserwujemy pełną rewitalizacje i odmłodzenie skóry, która staję się bardziej napięta i wygładzona. Stąd też karboksyterapia jest idealną metodą walki z cellulitem, który jest pewnego rodzaju zespołem objawów, bowiem dotyczy nie tylko nierówności tkanki tłuszczowej ale również zatrzymaniem wody i obrzękiem, często także brakiem jędrności skóry i jej niezdrowym kolorytem. W wyniku iniekcji CO2 rozluźniają się struktury cellulitowe, pod wpływem ciśnienia gazu wykruszają się zwłókniałe przegrody międzykomórkowe, zwiększa się przepływ krwi a tym samym tkanka uprzednio objęta cellulitem, zyskuje nowe życie i wygląd.
Podczas karboksyterapii podajemy dwutlenek węgla bezpośrednio w rozstępy, pobudzając do pracy ten obszar, który zawiera w sobie żywe komórki, zdolne do regeneracji. Skuteczność karboksyterapii jest niezwykła właśnie dlatego, że działa głęboko pod powierzchnią skóry, stymulując tkankę do produkcji nowych włókiem kolagenowych i elastycznych, a tym samym do zaniku rozstępów, niejako od środka. Już po 1 zabiegu obserwujemy znaczne spłycenie rozstępów. Świeżo nabyte rozstępy bledną i stają się mniej widoczne. Karboksyterapia działa także na rozstępy utrwalone, nawet kilkudziesięcioletnie. Wymagana ilość zabiegów jest indywidualna i zależy od zdolności do regeneracji danej tkanki.
Regeneracja dłoni dzięki karboksyterapii jest doskonałym sposobem na pozbycie się problemów związanych z silnym przesuszeniem, szorstkością oraz zwiotczeniem skóry. Powodem takiego stanu są przede wszystkim zaburzenia wydzielania substancji tłuszczowych oraz zbyt mała ilość substancji nawilżających w naskórku. Silnie wysuszona skóra dłoni może powodować silne pieczenie oraz swędzenie. Dwutlenek węgla podawany pod skórę podczas zabiegu karboksyterapii działa stymulująco na fibroblasty, które produkują kolagen. W wyniku tego procesu skóra dłoni staje się ujędrniona i młodsza. Spektakularne efekty widoczne są od razu po zabiegu.
Karboksyterapia wykonana na skórę głowy stymuluje porost włosów. Następuje pobudzenie ukrwienia i odżywienia uśpionych cebulek włosów, co w efekcie daje zagęszczenie. Iniekcyjne wprowadzenie dwutlenku węgla doskonale poprawia mikrokrążenie w skórze. Proces tworzenia się nowych naczyń krwionośnych (angiogeneza) oraz rozszerzenie i wzmocnienie istniejących już kapilar genialnie wpływa na pobudzenie włosów do wzrostu. Dotlenienie i odżywienie cebulek włosowych budzi struktury twórcze (brodawkę i macierz) do produkcji nowych włosów.
- zahamowanie procesu wypadania włosów u mężczyzn i kobiet
- wzmocnienie i regeneracja cebulek włosowych
- zapobieganie dalszej utracie włosów
- zagęszczenie włosów
- ciąża i okres laktacji
- niewydolność serca, przebyty udar, zawał
- choroby krwi
- chroniczne choroby płuc
- choroby zakaźne
- niewydolność nerek, płuc, wątroby
- choroba nowotworowa
- epilepsja
- okres antybiotykoterapii
- aktywne infekcje bakteryjne i wirusowe
- stany zapalne skóry w okolicy zabiegowej
Zabiegi wykonujemy zazwyczaj 1 raz w tygodniu. W niektórych rodzajach terapii przy użyciu karboksyterapii wymagany jest dłuższy odstęp do 14 dni.
Ilość i częstotliwość zabiegów rekomendowana jest indywidualnie do potrzeb i możliwości klienta.
- po zabiegu, w miejsce leczone nie należy aplikować żadnych kremów, za wyjątkiem poleconych przez osobę wykonującą zabieg
- w dniu zabiegu należy ograniczyć aktywność fizyczną
- do 2 dni po zabiegu nie wolno korzystać z basenu, sauny
- jeśli przy korzystaniu z karboksyterapii pragniesz zmniejszyć obwody ciała, pamiętaj aby bezwzględnie stosować zalecenia żywieniowe, ze względu na fakt, iż karboksyterapia jest w stanie niszczyć komórki tłuszczowe ale to twój organizm musi ten tłuszcz zmetabolizować.

Oczy

Pakiet 6 zabiegów: 500 zł
100 zł

Twarz

Pakiet 6 zabiegów: 700 zł
150 zł

Twarz, szyja, dekolt

Pakiet 6 zabiegów: 1000 zł
200 zł

Dekolt lub szyja

Pakiet 6 zabiegów: 500 zł
100 zł

Podbródek

Pakiet 6 zabiegów: 500 zł
100 zł

Blizny

100-300 zł

Skóra głowy

Pakiet 6 zabiegów: 500 zł
130 zł

Dłonie

Pakiet 6 zabiegów: 500 zł
100 zł

Brzuch

Pakiet 6 zabiegów: 500 zł
130 zł

Brzuch + boczki

Pakiet 6 zabiegów: 500 zł
150 zł

Kolana

Pakiet 6 zabiegów: 500 zł
100 zł

Ramiona

Pakiet 6 zabiegów: 550 zł
150 zł

Uda przód

Pakiet 6 zabiegów: 550 zł
150 zł

Uda tył

Pakiet 6 zabiegów: 550 zł
150 zł

Wewnętrzna strona ud

Pakiet 6 zabiegów: 550 zł
150 zł