Peelingi specjalistyczne mesoestetic

Peelingi specjalistyczne mesoestetic

Mesoestetic Laboratories jest specjalistą w opracowywaniu technologicznie zaawansowanych i bezpiecznych pod względem stosowania produktów wykorzystywanych w kosmetologii i medycynie estetycznej.

Marka Mesoestetic otrzymała miano referencyjnej firmy w sektorze medycyny estetycznej, dzięki nowatorskim produktom, nieustannemu dążeniu do doskonalenia formuł preparatów, licznym innowacjom i rozwojowi.

Peelingi Mesopeel laboratorium Mesoestetic pozwalają na kontrolowane złuszczanie wierzchnich warstw naskórka, przy użyciu czynników i substancji chemicznych o różnej sile działania.

Ze względu na ich wielokierunkowe działanie, wysoki profil bezpieczeństwa i szerokie właściwości terapeutyczne, z powodzeniem wykorzystywane są w praktyce lekarskiej (dermatologia i medycyna estetyczna) oraz w kosmetologii. Przeznaczone są do terapii różnych problemów skórnych, takich jak hiperpigmentacja, oznaki starzenia skóry, zmiany trądzikowe i potrądzikowe (blizny potrądzikowe i przebarwienia pozapalne), blizny i rozstępy oraz inne niedoskonałości. Zapewniają wysokie, stopniowe i narastające w czasie efekty terapeutyczne zabiegów wykonywanych zarówno na twarzy, jak i ciele. Ich skuteczność została potwierdzona badaniami medycznymi.

Polecane również przed mezoterapią.

Pilingi dermatologiczne pobudzają naturalne procesy odnowy skóry, skutecznie poprawiając jej wygląd. Wysoka zawartość substancji aktywnych pozwala na przeprowadzenie kuracji, których efektów nie można osiągnąć za pomocą kosmetycznych odpowiedników.

– LACTIC PEEL AL
– SALICYLIC PEEL AS
– PIRUVEX PEEL
– MESOPEEL AZELAN
– MANDELIC PEEL AM

Zabieg najlepiej wykonywać ze względu na podrażnienie oraz złuszczanie skóry w okresie mniejszego nasłonecznienia. Minimum 2 tygodnie przed zabiegiem nie należy opalać się. Na tydzień przed zabiegiem nie należy wykonywać depilacji woskiem lub laserem oraz peelingów skóry w obszarze poddawanym zabiegowi. W dniu zabiegu mężczyźni nie powinni golić twarzy. W celu lepszej regeneracji skóry zaleca się przed zabiegiem nawilżenie organizmu od wewnątrz poprzez picie wody, jak i od zewnątrz stosując kremy silnie nawilżające. Zaleca się także skorzystanie z zabiegu nawilżającego na tydzień przed zabiegiem.
Intensywne nawilżanie skóry, zarówno wewnętrzne poprzez pocie wody jak i zewnętrzne poprzez pielęgnację nawilżającą i regenerującą. Przez cały okres kuracji i przynajmniej miesiąc od jej zakończenia należy stosować krem z wysokim filtrem przeciwsłonecznym (SPF 50+). Bezwzględnie nie należy zdrapywać złuszczającego się naskórka.
Najlepsze efekty uzyskuje się przy zastosowaniu serii min. 6 zabiegów wykonywanych co 1-2 tygodni. Można także stosować jednorazowo w celu odświeżenia skóry jako pojedynczy zabieg. Doskonałe efekty uzyskuje się poprzez połączenie peelingów chemicznych z innymi zabiegami pielęgnacyjnymi.
- skóra podrażniona, stany ropne i zapalne
- stany alergiczne
- przerwanie ciągłości naskórka
- terapia retinoidami
- oparzenia, rany
- ciąża, okres karmienia piersią
- choroby nowotworowe

Mesopeel lactic – kwas mlekowy (do skóry suchej i wrażliwej) 30%, 50%

Odpowiedni do stosowania przy terapiach drobnych zmarszczek i walki z fotostarzeniem się skóry. Stymuluje powstawanie nowych włókien kolagenu i elastyny. Lactic peel AL zwiększa produkcję ceramidów przez keratynocyty. Ponadto przyczynia się do złuszczania. Wyrób medyczny.

Fotostarzenie, drobne zmarszczki, skóra odwodniona, zapobieganie starzeniu się skóry.
Rozjaśniona i rozświetlona skóra, poprawa mikrokrążenia i optymalne, głębokie nawilżenie skóry, wygładzenie drobnych zmarszczek oraz wszelkich nierówności Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Skóra staje się gładka, delikatna, pełna blasku, partie ciała ze zrogowaciałym naskórkiem ulegają wygładzeniu, wskutek poprawy struktury skóry. Zabieg profesjonalnego złuszczania skóry, przeznaczony do pielęgnacji każdego rodzaju cery, również bardzo delikatnej i wrażliwej, z problemem rozszerzonych naczyń krwionośnych i suchością skóry. Polecany jest szczególnie w celu intensywnego i głębokiego nawilżenia skóry oraz rozjaśnienia i likwidacji przebarwień. Peeling kwasem mlekowym jest niezwykle delikatny i nie wywołuje podrażnień, w przeciwieństwie do innych peelingów chemicznych.

Mesopeel lactic – kwas mlekowy

(do skóry suchej i wrażliwej)
180 zł

Mesopeel azelan (do skór trądzikowych i z oznakami starzenia)

Peeling doskonały w leczeniu trądziku młodzieńczego oraz wieku dorosłego i przebarwień naskórnych. Mesopeel Azelan wskazany jest też przy zapaleniu mieszków włosowych.

Wskazania do zastosowania preparatu Mesopeel Azelan to przede wszystkim skóry mieszane i tłuste, skóry trądzikowe, hiperpigmentacja, zapalenie mieszków włosowych, fotostarzenie.
Poprawa kondycji skóry mieszanych i tłustych, wyregulowanie pracy gruczołów łojowych, redukcja niedoskonałości: wypryski, zaskórniki, rozszerzone pory, drobne zmarszczki. Skóra staje się gładka o zdrowym kolorycie.
- kwas salicylowy 20%
- kwas azelainowy 20%

Kwas salicylowy – jest betahydroksykwasem o właściwościach silnie lipofilowych dzięki czemu reguluje pracę gruczołów łojowych (zmniejsza łojotok), działa komedolitycznie – wspomaga usuwanie zaskórników, oczyszcza skórę i zapobiega powstawaniu wyprysków. Znajduje zastosowanie w terapiach przeciwtrądzikowych z uwagi na silne działanie bakteriobójcze, grzybobójcze i przeciwzapalne. Ponadto kwas salicylowy stymuluje odnowę komórkową skóry, działa złuszczająco i odmładzająco. Redukuje niedoskonałości (rozszerzone pory, drobne zmarszczki) i przebarwienia, zwiększa napięcie skóry oraz rozjaśnia jej koloryt.

Kwas azelainowy – stosowany w terapiach depigmentujących – posiada właściwości hamujące tyrozynazę, dzięki czemu wyrównuje koloryt skóry i rozjaśnia przebarwienia. Ponadto wykazuje działanie keratolityczne, reguluje proces keratynizacji naskórka (redukuje nadmierne rogowacenie), zmniejsza wydzielanie serum. Z uwagi na działanie przeciwzapalne i antybakteryjne polecany jest w terapiach przeciwtrądzikowych. Ma właściwości antyoksydacyjne.

Mesopeel azelan

(do skór trądzikowych i z oznakami starzenia)
180 zł

Mesopeel Melanostop (skóry z nierównym kolorytem, objawami starzenia)

Peeling złożony: Kwas azelainowy 20% + rezorcyna 10% + kwas fitowy 6%

Przeznaczony do zabiegów dla skóry z nierównym kolorytem, hiperpigmentacją i objawami fotostarzenia.
- działanie depigmentujące na przebarwienia, np. powierzchniowe i naskórkowe
- zmiany barwnikowe, zmiany barwnikowe indukowane szkodliwym promieniowaniem UV
- rozjaśnienie i wyrównanie kolorytu skóry
- idealny do stosowania na obszary skóry twarzy i ciała objęte hiperpigmentacją
Kwas azelainowy – stosowany w terapiach depigmentujących – posiada właściwości hamujące tyrozynazę, dzięki czemu wyrównuje koloryt skóry i rozjaśnia przebarwienia. Ponadto wykazuje działanie keratolityczne, reguluje proces keratynizacji naskórka (redukuje nadmierne rogowacenie), zmniejsza wydzielanie sebum. Z uwagi na działanie przeciwzapalne i antybakteryjne polecany jest w terapiach przeciwtrądzikowych. Ma właściwości antyoksydacyjne.

Rezorcyna – pochodna fenolu. Składnik depigmentujący, stosowany w terapiach niwelujących przebarwienia. Posiada doskonałe właściwości keratolityczne i regenerujące skórę, dzięki czemu usuwa przebarwienia oraz drobne zmarszczki i blizny.

Kwas fitowy – wykazuje silne działanie nawilżające. Dodatkowo niweluje istniejące przebarwienia, a także zapobiega powstawaniu nowych. Ponadto wspomaga penetrację innych składników aktywnych.

Mesopeel Melanostop

(skóry z nierównym kolorytem, objawami starzenia)
220 zł