Retix.C

Retix.C 4% to intensywna kuracja odmładzająca i odbudowująca skórę twarzy, szyi i dekoltu.

Jest to przede wszystkim silna odmładzająca odnowa skóry, ale także działa pomocniczo w terapiach na przebarwienia, blizny, nierówności, niedoskonałości, na suchą i zwiotczałą skórę oraz jako zabieg niwelujący pierwsze oznaki starzenia przy skórze po 28 roku życia.

Ta intensywna terapia anti-aging to synergiczne działanie 3 składników: Retinolu 4% + witaminy C 8% oraz koktajlu antyoksydantów 30% działających rozjaśniająco, antyoksydacyjnie i regenerująco.

Ta regenerująco – złuszczająca kuracja redukuje niedoskonałości (zmarszczki, zaskórniki, przebarwienia), nawilża, rozjaśnia skórę. Efekt widoczny jest już po pierwszym zabiegu. Działa regulująco na proces rogowacenia naskórka, poprawia sprężystość oraz zagęszczenie skóry, stymuluje odbudowę kolagenu i elastyny. Skutecznie wygładza, rozjaśnia przebarwienia oraz redukuje niedoskonałości skóry. Zwiększa też poziom nawilżenia, dzięki ograniczeniu utraty wody z naskórka, a także przywraca skórze odpowiedni poziom witaminy A, co zwiększa jej naturalną barierę ochronną. Chroni przed fotouszkodzeniami.

- fotostarzenie
- plamy pigmentacyjne
- wiotka skóra
- niedoskonałości skóry (zmarszczki, rozszerzone pory, zaskórniki)
- regulacja procesu rogowacenia naskórka
- skóra szara, matowa, pozbawiona blasku
- zwiększenie jędrności i gęstości skóry
- zwiększenie poziomu nawilżenia skóry
- zwiększenie naturalnej bariery ochronnej skóry
- poprawa wyglądu skóry
- odbudowa włókien kolagenowych i elastynowych
- poprawa zagęszczenia i napięcia skóry
- wygładzanie, rozjaśnienie przebarwień
- redukcja niedoskonałości
- redukcja stanów zapalnych i trądziku
- zwężenie porów nawet do 80%
- zwiększenie poziomu nawilżenia
- ochrona przed fotouszkodzeniami
- zwiększenie naturalnej bariery ochronnej skóry
- alergie skóry
- opryszczka
- terapia pochodnymi witaminy A
- tydzień przed ustalonym zabiegiem zakończyć depilację, elektrolizę, dermabrazję, aplikację retinoidów
- ciąża i karmienie piersią
- doustna terapia pochodnymi wit. A (np.Roaccutane) – zalecana jest 6 miesięczna przerwa po zakończeniu leczenia
- ciężkie postacie trądziku
- ekspozycja skóry na słońce
- skłonność do powstawania bliznowców
- choroby autoimmunologiczne (kolagenozy, pęcherzyce)
- stan po zabiegu chirurgicznym w obrębie twarzy (min. 2 miesiące od zabiegu)
- na tydzień przed zabiegiem nie należy stosować depilacji, elektrolizy, woskowania, ścierających gąbek, dermabrazji, retinoidów i preparatów drażniących skórę, opalać skóry, stosować środków samoopalających
- mężczyźni nie powinni się golić w dniu zabiegu
Po wykonaniu przez kosmetologa profesjonalnej części zabiegu w gabinecie, pacjent udaje się do domu z maską retinolową, którą zmywa samodzielnie po 6-8 godzinach. Po 2-3 dniach następuje intensywne zaczerwienienie skóry i rozpoczyna się proces złuszczania naskórka, które trwa około 3-4 dni. Jeśli mamy wolny weekend i chcemy aby na te dni przypadło złuszczanie należy umówić się na zabieg w środę lub czwartek.
Seria powinna składać się z minimum 4 zabiegów z częstotliwością jeden zabieg co cztery tygodnie. Skóra po takiej kuracji zabiegowej jest widocznie odmłodzona, rozświetlona, jednolita, jędrna i napięta, a zmarszczki mniej widoczne.

Retix.C

199 zł

Przeciwzmarszczkowy krem z retinolem i witaminą C (50 ml)

Po zabiegu zaleca się stosowanie kremu Retix C do kuracji domowej w celu kontynuacji i  przedłużenia  efektów zabiegu (do zakupu w salonie).

Krem posiada silne działanie przeciwzmarszczkowe, dzięki obecności retinolu i witaminy C. Retinol w stężeniu 0,15% pobudza komórki do regeneracji i niweluje oznaki starzenia się skóry. Witamina C, jako silny antyoksydant, neutralizuje wolne rodniki oraz ochrania przed czynnikami starzeniowymi. Skóra po użyciu jest rozświetlona i zrewitalizowana, a zmarszczki spłycone. Preparat zmniejsza przebarwienia i redukuje zaskórniki. Krem zalecany jest do pielęgnacji skóry twarzy, szyi i dekoltu.

- prewencja przeciwstarzeniowa
- zmarszczki
- skóra szara, zmęczona
- niedoskonałości skóry
Krem stopniowo wprowadzać do pielęgnacji początkowo stosując co 2-3 noc, stopniowo z tygodnia na tydzień zwiększając częstotliwość. Po przyzwyczajeniu skóry krem można zacząć stosować codziennie wieczorem na oczyszczoną skórę twarzy,szyi i dekoltu delikatnie masując, aż do całkowitego wchłonięcia. W ciągu dnia należy używać ochronę przeciwsłoneczną.
Jeżeli krem Retix C stosuje się łącznie z maską retinolową jako kuracja, Retix C aplikować na skórę twarzy, szyi i dekoltu co drugi dzień.

Przeciwzmarszczkowy krem z retinolem i witaminą C (50 ml)

130 zł