Karboksyterapia

Karboksyterapia

Karboksyterapia polega na precyzyjnym wprowadzeniu pod skórę medycznego dwutlenku węgla. Gaz rozchodzący się równomiernie pod skórą rozszerza naczynia krwionośne, poprawia odżywienie i dotlenienie tkanek.

Karboksyterapia zapewnia skuteczne efekty w zabiegach mających na celu likwidację cellulitu, nadmiaru tkanki tłuszczowej, rozstępów, łuszczycy i wiotkości.

Metoda jest praktycznie nieinwazyjna i zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa. Zaletą zabiegu jest brak trwałych uszkodzeń skóry oraz brak wystąpienia reakcji alergicznych. Nie wymaga żadnego okresu rekonwalescencji- po zabiegu możemy śmiało wrócić do swoich codziennych obowiązków.

Redukcja tkanki tłuszczowej i cellulitu

Najczęstszą przyczyną powstawania cellulitu jest niewłaściwe mikrokrążenie krwi, które prowadzi do powstawania obrzęków i zastojów. W efekcie czego spowalnia się metabolizm, a komórki tłuszczowe zaczynają gromadzić toksyny. Przyczyną powstawania cellulitu są zaburzenia w mikrokrążeniu. Krew płynie nieefektywnie, tworzą się zastoje, robią się obrzęki. W rezultacie zmienia się metabolizm w tkankach, toksyny nie są skutecznie odprowadzane, gromadzą się w tkance tłuszczowej, a komórki tłuszczowe ulegają powiększeniu. Inne powody pojawiania się cellulitu to niezdrowe nawyki, stres, siedzący i nieaktywny tryb życia, hormony(estrogeny) i zażywanie tabletek hormonalnych.

 

Karboksyterapia jest również idealnym sposobem do walki z cellulitem. Komórki tłuszczowe są bardzo wrażliwe na karboksyterapię. Wprowadzony do tkanki tłuszczowej dwutlenek węgla częściowo przekształca się w kwas węglowy, który uszkadza błony komórek tłuszczowych. Skutkuje to uruchomieniem lipolizy (rozpad tłuszczu).

 

Wprowadzony do tkanki tłuszczowej CO2 przekształca się w kwas węglowy, który uszkadza błony komórek tłuszczowych. Skutkuje to uruchomieniem lipolizy (rozpad tłuszczu) z okolic objętych cellulitem.  Zwiększone ukrwienie w obszarze zabiegowym nasila drenaż limfatyczny, poprawia metabolizm i przyspiesza wydalanie uwolnionego tłuszczu.

Karboksyterapia prowadzi do zmniejszenia liczby komórek tłuszczowych i wymodelowania sylwetki.

Efektywność redukcji cellulitu sięga 89%, tkanki tłuszczowej 41%, a poprzez aktywację procesów naprawczych skóry i stymulację tworzenia naczyń krwionośnych – redukcja blizn i rozstępów osiąga nawet o 76%

 

Rozstępy

Podczas karboksyterapii podajemy dwutlenek węgla bezpośrednio w rozstępy, pobudzając do pracy ten obszar, który zawiera w sobie żywe komórki, zdolne do regeneracji. Skuteczność karboksyterapii jest niezwykła właśnie dlatego, że działa głęboko pod powierzchnią skóry, stymulując tkankę do produkcji nowych włókiem kolagenowych i elastycznych, a tym samym do zaniku rozstępów, niejako od środka.

Już po 1 zabiegu obserwujemy znaczne spłycenie rozstępów. Świeżo nabyte rozstępy bledną i stają się mniej widoczne. Karboksyterapia działa także na rozstępy utrwalone, nawet kilkudziesięcioletnie. Wymagana ilość zabiegów jest indywidualna i zależy od zdolności do regeneracji danej tkanki.

- cellulit
- redukcja tkanki tłuszczowej
- blizny i rozstępy
- brak elastyczności skóry ramion, nóg i brzucha
- zwiotczenie skóry po ciąży i utracie wagi ciała
- idealny po zabiegu liposukcji
- ciąża i okres laktacji
- niewydolność serca, przebyty udar, zawał
- choroby krwi
- chroniczne choroby płuc
- choroby zakaźne
- niewydolność nerek, płuc, wątroby
- choroba nowotworowa
- epilepsja
- okres antybiotykoterapii
- aktywne infekcje bakteryjne i wirusowe
- stany zapalne skóry w okolicy zabiegowej
Redukcja tkanki tłuszczowej i cellulitu: co 7-10 dni.
Rozstępy: co 14 dni.

Zabiegi wykonujemy zazwyczaj 1 raz w tygodniu. W niektórych rodzajach terapii przy użyciu karboksyterapii wymagany jest dłuższy odstęp do 14 dni.
Ilość i częstotliwość zabiegów rekomendowana jest indywidualnie do potrzeb i możliwości klienta.
W miejscu iniekcji widoczne są mikroślady, które znikają po kilku minutach. Podobnie jak zaczerwienienie w miejscu działania dwutlenku węgla. Istnieje niewielkie ryzyko powstania siniaków czy wybroczyn w miejscu wkłucia. W trakcie zabiegu pod skórą widoczne jest przemieszczanie się gazu, dające wrażenie obrzęku i rozpierania – zanika ono po kilku minutach. Skóra i tkanka podskórna ulegają rozwarstwieniu pod wpływem rozprzestrzeniania się gazu, więc można to odczuwać jako pieczenie lub niewielki ból, który mija natychmiast po zakończeniu iniekcji. Bezpośrednio po zabiegu można powrócić do normalnej aktywności.

Podbródek

Pakiet 6 zabiegów: 500 zł
100 zł

Brzuch

Pakiet 6 zabiegów: 500 zł
130 zł

Brzuch + boczki

Pakiet 6 zabiegów: 550 zł
150 zł

Kolana

Pakiet 6 zabiegów: 500 zł
100 zł

Ramiona

Pakiet 6 zabiegów: 550 zł
150 zł

Uda przód

Pakiet 6 zabiegów: 550 zł
150 zł

Uda tył

Pakiet 6 zabiegów: 550 zł
150 zł

Wewnętrzna strona ud

Pakiet 6 zabiegów: 550 zł
150 zł

Rozstępy

Pakiet ustalany indywidualnie
100-300 zł