MEDIDERMA (by Sesderma)

Mediderma (by Sesderma)

 

 

 

 

 

MEDIDERMA to hiszpańska firma, która została założona w 1989r. przez zespół dermatologów prowadzony przez dr Gabriela Serrano. Marka specjalizuje się w produkcji znanych i cenionych na całym świecie dermokosmetyków –  kładzie nacisk na rozwój i zaawansowane badania naukowe.

Mediderma to część grupy Sesderma dedykowana produktom do użytku profesjonalnego.

Jest pierwszą firmą na świecie, która prawie trzy dekady temu wprowadziła kompletną linię peelingów chemicznych (Glicopeel, Melaspeel) na profesjonalny rynek medyczny. Dzisiaj produkty Medidermy są uznawane za najskuteczniejsze i odpowiednie dla wszystkich rodzajów skóry, płci, wieku i schorzeń. Skuteczność produktów Mediderma oraz protokoły zabiegów są poparte szeroko zakrojonymi badaniami klinicznymi oraz współpracą z wiodącymi specjalistami z całego świata.

Mediderma to innowacyjne, niezwykle skuteczne produkty, wykorzystujące najnowsze zdobycze nanotechnologii i genokosmetyki.

Nanotechnologia:
Jednym z elementów, które najbardziej wyróżniają markę jest nanotechnologia. Technologia ta pozwala na przenoszenie składników aktywnych w liposomach (kapsułkach o niezwykle małych rozmiarach) do najgłębszych warstw skóry.
Dzięki zastosowaniu nanosomów, zawarte w nich substancje aktywne mają też większą stabilność (dotyczy to głównie witaminy A i C oraz wszystkich substancji, które mają dużą zdolność utleniania się), przez co docierają do głębokich warstw skóry w niezmienionej formie. Nanotechnologia pozwala również obniżyć stężenie składnika aktywnego i zminimalizować ryzyko efektów ubocznych, np. podrażnienia.

Genokosmetyka:
Marka jest również pionierem w nowej dziedzinie kosmetyki - genokosmetyce.
Większość dostępnych na rynku kosmetyków niweluje przede wszystkim oznaki starzenia się skóry, które wywołane są zmniejszoną wydolnością fizjologiczną komórek: „postarzałeˮ komórki kumulują uszkodzenia w swoim DNA, przez co ich regeneracja za każdym razem jest mniej skuteczna.
Produkty Medidermy oddziałują na geny, zwalczając problem u źródła. Składniki aktywne zawarte w preparatach dzięki wykorzystaniu nanotechnologii, docierają do głębokich warstw skóry, wysyłają sygnał pobudzający komórki do replikacji lub np. stymulujący produkcję kolagenu, elastyny czy innego niezbędnego składnika.

Jakość i bezpieczeństwo:
Najwyższe standardy jakości we wszystkich procesach: od kreowania produktu, poprzez jego produkcje aż po dystrybucję.
Zdobyte certyfikaty ISO 22716:2007, ISO 13485:2003 oraz ISO9001:2008 gwarantują jakość oraz bezpieczeństwo dermokosmetyków.

Zabieg z witaminą C

Ferulac Classic z witaminą C to zabieg antyoksydacyjny, który świetnie rozświetli skórę szarą, zmęczoną, zabezpieczy ją przed fotostarzeniem oraz zredukuje drobne zmarszczki oraz niedoskonałości.

Zabieg całoroczny, przeznaczony dla każdego typu skóry, dający natychmiastowy efekt odświeżenia, rozjaśnienia oraz ujędrnienia skóry. Wspiera działanie produktów fotoprotekcyjnych. Bezpośrednio po zabiegu skóra jest wyraźnie wygładzona i rozświetlona z mocno poprawioną elastycznością.

Preparaty wykorzystane zabiegu Ferulac są wykonane w technologii nanosomowej: wnikają głęboko w skórę, wolno się uwalniają, a ich działanie jest przedłużone, co jest bardzo istotne w przypadku szybko utleniających się antyoksydantów. Zabieg nie powoduje widocznej eksfoliacji, za to daje natychmiastowy efekt wygładzenia i rozjaśnienia skóry.

 

Składniki aktywne zawarte w peelingu:

 • Kwas ferulowy (12%): ochrona i neutralizacja wolnych rodników, ochrona i minimalizacja szkód wywołanych przez słońce, zapobieganie i redukcja plam pigmentacyjnych, działanie przeciwzapalne, zapobieganie nowotworom skóry
 • Floretyna (5%): silny antyoksydant, zwiększa ilość elastyny w skórze, zwiększa wchłanianie innych składników
 • Witaminy C + E + A: koktajl antyoksydantów, stymuluje produkcję kolagenu, zmniejsza przebarwienia
 • Kwas hialuronowy: nawilża i regeneruje

Można w tym samym dniu wykonać makijaż, idealnie sprawdzi się przed wielkim wyjściem.

Zabieg Ferulac + C-Peel rekomendowany jest szczególnie osobom, których skóra:
- jest pozbawiona jędrności i elastyczności, występują zmarszczki
- posiada zauważalne przebarwienia
- sprawia wrażenie przemęczonej, pozbawionej blasku, szarej ,,skóra palacza”
- posiada rozszerzone naczynka krwionośne
- potrzebuje nawilżenia
- nawilżenie
- przywrócenie blasku cerze
- obkurczenie naczynek krwionośnych
- regeneracja
- wygładzenie skóry
- wyrównanie kolorytu
- poprawa jędrności i konturu twarzy
- redukcja drobnych niedoskonałości oraz zmarszczek
- rewitalizacja i ujędrnienie.

Czas zabiegu: 60 minut

Częstotliwość zabiegów: Zabieg można powtarzać co 7-14 dni, niezależnie od pory roku.

Liczba zabiegów uzależniona od indywidualnych potrzeb skóry pacjenta. Zalecane wykonanie serii zabiegów.

Ferulac Classic z witaminą C

200 zł

Ferulac Peel System

Ferulac Peel System to peeling odmładzający najnowszej generacji!

Promieniowanie słoneczne, palenie papierosów, zanieczyszczenie powietrza, stres, nieodpowiednia dieta powodują powstawanie wolnych rodników, które uszkadzają elementy komórek tj. DNA, kolagen i tym samym przyspieszają proces starzenia skóry.

Ferulac Peel to peeling o działaniu anti-aging, wykorzystujący nanotechnologie Liopoceutical oraz technologię liposomów. Zastosowanie tych zaawansowanych technologii pozwala osiągnąć spektakularne efekty.

Kwas ferulowy, który został wykorzystany w zabiegu charakteryzuje się silnymi właściwościami antyoksydacyjnym. Niweluje wolne rodniki  i zmniejsza powodowane przez nie uszkodzenie tj, : zmarszczki, linie mimiczne, przebarwienia, odwodnienie  i wiotkość skóry. Efekty uzyskiwane po zabiegu to: rozjaśnienie skóry, rozświetlenie jej, redukcja drobnych niedoskonałości, zmniejszenie zmarszczek oraz dotlenienie skóry.

W Ferulac Peel wykorzystana została technologia transportu substancji aktywnych za pomocą odpowiednich nośników, z łatwością pokonujących barierę naskórkową.

Dzięki zastosowaniu nośników, możliwe są:

 • bardziej efektywny transport substancji aktywnych w głąb skóry
 • stopniowe i wydłużone w czasie uwalnianie składników aktywnych
 • ochrona i większa stabilność zawartych w nich substancji

Zawarty Ferulac Peel kwas ferulowy charakteryzuje się silnymi właściwościami antyoksydacyjnymi. Niweluje wolne rodniki i zmniejsza powodowane przez nie uszkodzenia, takie jak: zmarszczki, linie mimiczne, przebarwienia, odwodnienie i wiotkość skóry. Kwas ferulowy działa przeciwzapalne, a najnowsze badania wskazują, że wykazuje również działanie przeciwnowotworowe.

Ze względu na unikalne połączenie substancji aktywnych, działających synergicznie, możliwa jest skuteczna ochrona skóry m.in. przed negatywnym zjawiskiem, jakim jest stres oksydacyjny (tzw. stres tlenowy).

Składniki aktywne zawarte w peelingu:

 • kwas ferulowy (12%): silny antyoksydant, który neutralizuje szkodliwe dla skóry wolne rodniki, chroni i zmniejsza szkody związane zbyt dużą espozycją na słońce, zapobiega i zmniejsza widoczność przebarwień, działa przeciwzapalnie, zapobiega nowotworom skóry
 • floretyna (5%): silny antyoksydant, który hamuje aktywność elastazy (enzymu odpowiadającego za niszczenie kolagenu i elastyny, wpływających na sprężystość i elastyczność skóry), poprawia wchłanianie innych składników odżywczych
 • witaminy A,C, E: silne antyoksydanty, które działają synergicznie – redukują przebarwienia i stymulują produkcję kolagenu
 • kwas hialuronowy: intensywnie regeneruje i nawilża. VLMW (o niskiej masie cząsteczkowej): wypełnia skórę, nawilża i naprawia skórę – HMW (o dużej masie cząsteczkowej): tworzy ochronny film na skórze, który zapobiega przez naskórkowej utracie wody (TEWL).

Zabieg, w odróżnieniu od wielu innych peelingów, może być stosowany przez cały rok! Dzięki połączeniu składników antyoksydacyjnych i fotoochronnych, można wykonywać zabiegi także w lecie.

- fotostarzenie skóry
- zmarszczki, utrata jędrności
- przebarwienia posłoneczne, plamy barwnikowe
- trądzik
- rozszerzone pory
- sucha skóra
- szara, pozbawiona blasku skóra
- nierówności na powierzchni skóry
- gładka, jędrna skóra
- silne zwiększenie nawilżenia skóry
- skuteczne spłycenie zmarszczek
- lifting skóry i doskonałe jej wygładzenie
- rozjaśnienie istniejących przebarwień
- wyrównanie kolorytu skóry, dodanie skórze blasku
- zmniejszenie głębokości porów skóry
- normalizacja pracy gruczołów łojowych
- poprawa w leczeniu trądziku pospolitego oraz blizn potrądzikowych

Czas zabiegu: 60 minut

Częstotliwość zabiegów: Zabieg można powtarzać co 21-28 dni, niezależnie od pory roku.

Liczba zabiegów uzależniona od indywidualnych potrzeb skóry pacjenta. Zalecane wykonanie serii zabiegów.

Ferulac Peel System

220 zł